środa, 4 stycznia 2017

Jak szukać pracy w branży IT?

W dzisiejszych czasach komputery są niezastąpione nie tylko w pracy, ale również w życiu codziennym. Wciąż powstają nowe technologie i specjaliści z branży IT są wręcz skazani na pozycje liderów na obecnym rynku pracy. Ciężko jest znaleźć pracę w IT? Jakie wymagania trzeba spełniać?

Rozwój gospodarczy pociąga za sobą konieczność zatrudniania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Ważne jest wykształcenie kierunkowe, np. architektura IT, bezpieczeństwo IT, modelowanie procesów biznesowych, administracja bazami danych, optymalizacja IT, praca w sieci, rozwój sieci, eksploracja danych i zarządzanie projektami; posiadanie certyfikatów sygnowanych przez Microsoft, Cisco czy Sun Microsystems; ukończone kursy, np.e-learnig, programowanie, grafika; oraz oczywiście podstawowa znajomość języków obcych.

Jeżeli naprawdę chcesz pracować w IT i zarobić na swoje utrzymanie, to znajdź swój "kawałek tortu" i zajmij się tylko nim. Nie rozmieniaj się na drobne. Specjaliści od telekomunikacji i informatyki stanowią drugą co do wielkości grupę najbardziej rozchwytywanych pracowników w Polsce, więc z pewnością każdy otrzyma z pewnością ma szansę swój własny "kawałek".

Więkoszość ciekawych oraz dobrze płatnych ofert pracy z sektora IT dotyczy głównie stanowisk analityków, konsultantów, programistów, specjalistów do e-commerce oraz projektantów.
Popyt na specjalistów z dziedziny II jest bardzo wysoki, jednak często okazuje się, że nie wystarczy już tylko solidna wiedza i specjalistyczne wykształcenie. Współczesny pracownik IT musi posiadać cały szereg tzw.umiejętności miękkich- społecznych.

Twórczość- ta cecha nie bez powodu znajduje się na pierwszym miejscu umiejętności miękkich. Bez kreatywności specjaliści IT nie byliby w stanie odnaleźć związków pomiędzy pozornie niepowiązanymi tematami oraz nie potrafiliby generować oryginalnych rozwiązań.

Gotowość uczenia się- w branży IT zmiany zachodzą o wiele szybciej niż w innych sektorach gospodarki, dlatego tak ważne jest poszerzanie swojej wiedzy.

Komunikatywność- specjaliści IT mają często do czynienia z osobami, dla których słownictwo branżowe jest zupełnie niezrozumiałe. Tylko poprzez pracę nad rozwijaniem umiejętności łatwej komunikacji zespół projektowy może odnieść sukces.

Umiejętność pracy w zespole- wspólne działanie specjalistów z grupy IT jest niezbędne do osiągnięcia celu. Pracownik posiadający tę umiejętność nie tylko wysyła informacje i prosi o pomoc, ale również wychodzi z inicjatywą.

Wytrwałość – cecha niezmiernie ważna dla specjalisty z branży IT. Praca nad odpornością na znużenie oraz nad umiejętnością niezniechęcania się jest kluczowa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz